Pjeshka & Molla është kombinimi perfekt për nje lëng të shijshëm dhe plot vlera ushqyese.

Pjeshka është një frut që përmban pak kalori, e shijshme si dhe e mbushur me vitamina dhe minerale. Lëngu i pjeshkës është i pastër me  minerale si:  hekuri, kalciumi, zinku, mangani, magnezi dhe squfuri. Ai gjithashtu përmban vitamina të ndryshme, të tilla si A, B1, B2, B9 dhe C.  Lëngu i pjeshkës i lejon trupit të absorbojë më shumë lëndë ushqyese në një kohë të shkurtër.

Molla konsiderohet të jetë fruti më i shëndetshëm dhe më i kultivuar në të gjithë botën. Lëngu i mollës është një nga pijet e preferuara për shumë njerëz. Përfitimet e lëngut të mollës janë të panumërta.

Miksimi i lëngut të pjeshkës me atë të mollës është zgjidhja ideale dhe konsumimi i tyre përmirëson shëndetin e përgjthshëm  dhe ka një sërë përfitimesh siç janë:

  1. Lufton Çrregullimet e Tretjes

Ndihmon për të lehtësuar simptomat e dispepsi, gastrit, kapsllëk, fryrje, nauze, dhe kushtet e tjera të tretjes. Është një ilaç i mirë natyror për dhimbjen e stomakut dhe pastrimin e  traktit të zorrëve.

  1. Përmirëson Qarkullimin e Gjakut

Lëngu i pjeshke & mollës ndihmon për të forcuar muskujt e zemrës dhe për të stimuluar qarkullimin e gjakut në të gjithë trupin. Kjo rezulton në zvogëlimin e presionit të gjakut dhe niveleve të ulëta të kolesterolit. ky lëng ul rrezikun e aterosklerozës, infarktit të miokardit dhe sëmundjeve të tjera kardiovaskulare. Meqenëse pjeshkët janë një burim i pasur hekuri, pirja e lëngut të pjeshkës ndihmon në parandalimin e anemisë.

  1. Ndihmon Në Humbjen e Peshës

Lëngu i pjeshkës ashtu dhe ai i mollës është një ushqim me kalori të ulta dherekomandohet në çdo program humbje peshe.

  1. Rrit Sistemin e Imunitetit të Trupit

Si pjeshkët dhe mollët janë një burim i pasur i vitaminave dhe mineraleve, lëngu i tyre  ndihmon për të ndërtuar sistemin imunitar të trupit dhe për të parandaluar ftohjet e zakonshme dhe sëmundje të tjera të tilla. Individët që konsumojnë lëng frutash rregullisht janë më pak të prirur për sëmundjet dhe çrregullimet e zakonshme – si sezonale ashtu edhe kronike.

  1. Përmirëson Shikimin

Beta carotene në lëng e pjeshkës, mollës ndihmon për të përmirësuar shikimin. Lëngu punon duke përmirësuar qarkullimin e gjakut në sy dhe muskujt përreth, duke parandaluar humbjen e shikimit për shkak të dobësisë së muskujve.

  1. Përmirëson Tonin e Lëkurës & Ngjyrën

Duke pasur një lëkurë si pjeshkë është një kompliment që të gjithë ne duam të marrim! Një nga përfitimet kryesore shëndetësore të lëngut të pjeshkës është efekti që ka në lëkurë. Është një burim i mirë i Vitamina C që përdoret në shumicën e produkteve të lëkurës për të përmirësuar tonin e lëkurës. Pjeshka gjithashtu mund të aplikohet direkt në lëkurë për të hequr qafe të rrathët e errëta, pikat e zeza, plagët dhe puçrra në fytyrë.

  1. Pastron Trupin nga Toksinat

Lëngu i pjeshkës dhe mollës pastron traktin e zorrëve, përmirëson funksionin e veshkave dhe pastron trupin nga toksinat për shkak të përmbajtjes së lartë të fibrave. Falë aftësisë së tij për të pastruar trupin, ndihmon për të përmirësuar cilësinë e flokëve dhe lëkurës, duke dhënë vëllim dhe butësi në flokë dhe një ngjyrë të qartë në lëkurë.

  1. Redukton Rrezikun e Kancerit

Lycopene dhe lutein në lëngun e frutave mund të ndihmojnë në parandalimin e kancerit. Ndërsa lëngu i pjeshke nuk mund të luftojë kancerin sapo të vendoset në trup, konsumi i rregullt i lëngut të pjeshke ndihmon për të parandaluar shfaqjen e kancerit në trup.

  1. Anti-oksidues & Anti-inflamator

Molla është një antioksidant natyror dhe një agjent anti-inflamator që shëron dhimbje të përbashkët, ënjtje dhe inflamacion. Ajo gjithashtu ndihmon për të mbajtur lëkurën më rrezatuese dhe të re.

 

Leave a comment